O nas

Naszym dążeniem jest nowoczesne, ekologiczne i niezawodne dostarczanie odbiorcom ciepła oraz zapewnienie wszystkim klientom dostępu do szerokiej gamy oferowanych usług...

Więcej

Jesteś tutaj: pec.tychy.pl > O firmie > Infrastruktura techniczna

Infolinia

Telefon

Centrala (w godz. 7:00-15:00):
+48 32 325 64 11

Dyspozycja mocy (całą dobę)
+48 32 325 64 25

+48 32 325 64 24

Infrastruktura techniczna

W Gminie Tychy głównym dostawcą energii cieplnej jest TAURON Ciepło S.A. Zakład Wytwarzania Tychy, natomiast na terenie Gminy Łaziska Górne TAURON Wytwarzanie S.A. Oddział Elektrownia Łaziska.

 

PEC Sp. z o.o. posiada również własne źródła ciepła:

  1. kotłownię węglową Wilkowyje,
  2. kotłownię gazową przy ul.Edukacji 9 (szczytowa dla pływalni MOSiR).Łączna długość sieci ciepłowniczych na terenie miasta Tychy wynosi 130,2km, w tym 31,3% stanowią sieci preizolowane. Na terenie miasta Łaziska Górne łączna długość sieci wynosi 12,5km, w tym sieci wykonanej w technologii preizolowanej – 27,1%. PEC Sp. z o.o. w Tychach dostarcza ciepło do 830 węzłów cieplnych (661 węzły są eksploatowane przez PEC). Istniejąca zabudowa miasta Tychy sprawia, że w mieście dominują stacje wymienników grupowych zasilające duże osiedla mieszkaniowe.

 

PEC Sp. z o.o. posiada stały monitoring źródeł oraz ważniejszych obiektów na sieci ciepłowniczej. Informacje o temperaturze zasilania, natężeniu przepływu, ilości ciepła, mocy, ciśnieniu itp. za pośrednictwem sieci Internet oraz GSM trafiają do komputera znajdującego się w Dyspozycji Mocy Spółki.

 

Należy również nadmienić, iż PEC Sp. z o.o. w Tychach przeprowadza restrukturyzację techniczną, co przyczynia się do efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych i zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

 


PDF Drukuj Email